Zpravodaj Women for Women 

Co je u nás nového a co chystáme? To pravidelně přinášíme v našich Zpravodajích, které vydáváme už od roku 2014.  

Zpravodaj Women for Women - srpen 2020

Druhá polovina prázdnin se u nás nesla v duchu našich standardních projektů, ale také přípravy nových věcí na měsíc září, o nichž Vás pak budeme informovat zase trochu podrobněji. 

Krásný konec léta vám přeje tým Women for Women.

Zpravodaj přímo do emailu 

Zaregistrujte svůj email a budete od nás dostávat náš Zpravodaj rovnou do své emailové schránky.

Zpravodaj Women for Women - červenec 2020

Děti mají pravdu… i u nás se stále něco děje, a i když začaly prázdniny a čas dovolených, my máme stále hodně práce. Že vás to už nepřekvapuje? Pro nás osobně je to dobře, ale na druhou stranu je to smutný ukazatel toho, kolik lidí na tom není nejlépe a potřebuje naši pomoc. Bohužel, vzhledem k vývoji předpokládáme, že podzim bude hodně náročný a pomoc budou potřebovat další lidé.

Užívejte si druhou polovinu prázdnin, ve zdraví, v klidu a pohodě!

Krásné léto vám přeje tým Women for Women.

 

Zpravodaj Women for Women - červen 2020

Jak jste v červnu zvládli s dětmi návrat do škol, případně do školek? Věříme, že určitě bez problémů! Přece jen to byla pro nás rodiče už úleva a taková malá generálka na září, kdy si všichni přejeme, aby bylo vše již za námi. Držme si palce!
Prázdniny jsou již v plném proudu, ale u nás i tak nezahálíme. Naše práce je postavena na individuálním přístupu a také na tom, že chceme dělat věci, které jsou potřeba, které tu chybí a které opravdu pomáhají. Čas od času zaktualizujeme i naše stávající projekty, abychom lépe zareagovali na situaci a potřeby lidí. Stejně tomu bylo u nás i v červnu, kdy jsme spojili dva naše projekty, které dostaly nový název a novou strukturu.

Zpravodaj Women for Women - květen 2020

Měsíc květen vnímáme všichni odpradávna jako máj, lásky čas. Po dlouhé zimě se příroda opět probouzí, všechno kolem nás se zelená i kvete a život se nám zdá tak nějak snadnější. Kéž by tomu tak bylo i tento rok. Jenže...

Květen nám přinesl po třech měsících zrušení nouzového stavu. To byly dobré zprávy. Na druhou stranu jsme všichni čekali, že se život vrátí do normálních kolejí, ale tak tomu úplně nebylo. Nejistoty je kolem nás mnoho. Všichni ji více či méně cítíme a ovlivňuje nám jak osobní, tak pracovní život. Přejeme si, aby té nejistoty kolem nás bylo méně a méně a tuto „divnou“ dobu jsme mohli využít proto, abychom změnili věci k lepšímu. To bude ale vyžadovat čas. Dnes je zřejmé, že naši pomoc bude v příštích měsících potřebovat ještě více lidí. Proto bychom letošní květen nazvali měsícem naděje.

A co se u nás v květnu dělo? Dozvíte se ve Zpravodaji. Hezké čtení. 

Zpravodaj Women for Women - duben 2020

Duben, ještě tam budem. Ani bychom si nepředstavili, že toto pořekadlo bude tak výstižné pro nás všechny. Naplnilo se v době koronavirové téměř naplno. I když převážná většina z nás byla doma s dětmi, pracovala na home office a snažila se minimálně vycházet, nepřestali jsme se snažit být pozitivní a pomáhat druhým. A jak se nám to dařilo? Projděte si naše dubnové vydání. Hezké čtení.

Zpravodaj Women for Women - březen 2020

Březen nám všem přinesl neuvěřitelné změny do života soukromého i pracovního. Každého z nás zasáhla opatření související s epidemií koronaviru. Spoustu z nás pracuje z domova, stará se o děti, snaží se suplovat školu.

Je to velká zkouška nás samotných a také toho, jak svůj přístup k celé situaci promítáme do svých  rodinných a partnerských vztahů. Proto se v těchto dnech může hodit podpora našich terapeutů z projektu Servis vztahů. Rodinné konzultantky komunikují s klienty a jejich dětmi i s dalšími jednotlivci, kterým nabízíme pomoc, radu, popovídání si a prodiskutování potřebných situací souvisejících se současným stavem i s tím spojených obav a potíží.

I v této situaci fungujeme, pomáháme a jsme s vámi.

Co se u nás událo v únoru 2020? Čtěte v našem Zpravodaji (ke stažení .pdf)