Zpravodaj Women for Women 

Co je u nás nového a co chystáme? To pravidelně přinášíme v našich Zpravodajích, které vydáváme už od roku 2014.  

Píšeme o tom až v lednu, ale rádi se vracíme ještě ke konci loňského roku. Zpříjemnit vánoční čas samoživitelkám, které jsou klientkami mostecké pobočky Women for Women, se totiž už tradičně rozhodli zaměstnanci ze společností…
Celý článek
Současná situace na trhu s energiemi je složitá a pro spoustu lidí ohrožující. Zejména rodinám s dětmi může zdražení elektřiny (a plynu) přinést nové starosti. Proto přinášíme základní tipy, jak je možné v domácnosti energie ušetřit a mít je lépe…
Celý článek
Možnost zbavit se některých exekucí v rámci akce Milostivé léto končí již tento měsíc, konkrétně 28. ledna 2022. Na počátku ledna je tedy nejvyšší čas Milostivého léta využít. Pokud máte exekuce u veřejných institucí nebo některých…
Celý článek

Zpravodaj přímo do emailu 

Zaregistrujte svůj email a budete od nás dostávat náš Zpravodaj rovnou do své emailové schránky.

Zpravodaj Women for Women - prosinec 2020

Milí přátelé, zdravíme Vás v novém roce a doufáme, že nám všem rok 2021 přinese více dobrého. Především budeme potřebovat mnoho zdraví, a k tomu si všichni přejeme novou naději, větší jistotu, jasnější zítřky, svobodu pro život.

Snad dokážeme v tomto roce zužitkovat vše dobré, k němuž nás rok 2020 přes to všechno přivedl a co nás naučil. Třeba to, že budeme trávit více času se svými blízkými doma i v přírodě, aniž by nás k tomu někdo nutil. Že si uděláme čas pro sebe - na své koníčky a na věci, které jsme spoustu let či měsíců odkládali. Že budeme držet více spolu, budeme si více pomáhat a budeme se vzájemně podporovat. Je toho tolik, co můžeme udělat. Vše je totiž hlavně o nás a na nás.

Neztrácejme naději, zdravý rozum, optimismus, víru v lidi, chuť do života, a i když nás aktuální situace nutí být negativní, snažme se být za každé situace pozitivní a zodpovědní.

Opatrujte se. Tým Women for Women.

Zpravodaj Women for Women - listopad 2020

Pomalu se nám blíží konec roku. Myslíme, že si všichni přejeme, aby tento rok byl co nejrychleji za námi, a s nadějí doufáme, že ten příští nám přinese lepší časy. Všichni často slýcháme povzdech „už aby ta divná doba skončila!“. Bohužel, všichni ve skrytu duše tušíme, že ty největší dopady covidu-19 pocítíme všichni až v příštích měsících.

Naděje a pozitivní myšlení jsou pro nás nyní hodně důležité. Nejistota, která je všude kolem nás, plíživě ovládá naše životy i naši mysl. Nedejme se. Neztrácejme naději, že tahle „divnodoba“ skončí a svět zas bude lepší. Bez nás samotných to ale prostě nepůjde. To už víme.

Tým Women for Women.

Zpravodaj Women for Women - říjen 2020

Milí přátelé, na začátku podzimu se "kovidová" situace začala zhoršovat a my opět dávali dohromady plán veškerých aktivit, kterými bychom jako pomáhající organizace mohli pomoci tam, kde je to opravdu třeba, resp. položili jsme si otázku: „Co všechno můžeme jako organizace udělat, abychom lidem pomohli? Jaké jsou naše možnosti a kde bude největší potřeba?“ Lidé potřebují vědět, kam a s čím se mohou obrátit a na co mají nárok. Potřebují záchrannou síť, aby nepadli úplně na dno. Potřebují psychickou podporu a potřebují pomoci s finančními prostředky na zajištění základních životních potřeb.

Přejeme vám především pevné zdraví, opatrujte se, a střežte si svůj zdravý rozum.

Tým Women for Women.

Zpravodaj Women for Women - září 2020

Byli bychom rádi, kdybychom mohli být veselejší, vtipnější a radostnější, ale za aktuální situace, kdy světem, životy i vesmírem hýbe COVID-19, to tak úplně nejde. Služby, kultura, pohostinství, cestovní ruch, hotely, firmy… mnoho lidí se dostává do větších a větších problémů a bohužel se to ukazuje i na poptávce u nás. Žádosti se na nás hrnou. V Obědech pro děti, v Kaucích na bydlení i v poradnách. Pomáháme řešit tíživé situace, které souvisejí s existenčními problémy, ale také vidíme, jaký dopad má situace na zvyšující se domácí násilí, krize ve vztazích a množící se psychické problémy. Není to snadné a všichni doufáme, že alespoň příští rok nám všem přinese lepší zítřky. Teď to musíme zvládnout, společně, s pokorou, rozumem, ohleduplností a solidaritou.

Tým Women for Women.

Zpravodaj Women for Women - srpen 2020

Druhá polovina prázdnin se u nás nesla v duchu našich standardních projektů, ale také přípravy nových věcí na měsíc září, o nichž Vás pak budeme informovat zase trochu podrobněji. 

Krásný konec léta vám přeje tým Women for Women.

Zpravodaj Women for Women - červenec 2020

Děti mají pravdu… i u nás se stále něco děje, a i když začaly prázdniny a čas dovolených, my máme stále hodně práce. Že vás to už nepřekvapuje? Pro nás osobně je to dobře, ale na druhou stranu je to smutný ukazatel toho, kolik lidí na tom není nejlépe a potřebuje naši pomoc. Bohužel, vzhledem k vývoji předpokládáme, že podzim bude hodně náročný a pomoc budou potřebovat další lidé.

Užívejte si druhou polovinu prázdnin, ve zdraví, v klidu a pohodě!

Krásné léto vám přeje tým Women for Women.

 

Zpravodaj Women for Women - červen 2020

Jak jste v červnu zvládli s dětmi návrat do škol, případně do školek? Věříme, že určitě bez problémů! Přece jen to byla pro nás rodiče už úleva a taková malá generálka na září, kdy si všichni přejeme, aby bylo vše již za námi. Držme si palce!
Prázdniny jsou již v plném proudu, ale u nás i tak nezahálíme. Naše práce je postavena na individuálním přístupu a také na tom, že chceme dělat věci, které jsou potřeba, které tu chybí a které opravdu pomáhají. Čas od času zaktualizujeme i naše stávající projekty, abychom lépe zareagovali na situaci a potřeby lidí. Stejně tomu bylo u nás i v červnu, kdy jsme spojili dva naše projekty, které dostaly nový název a novou strukturu.

Zpravodaj Women for Women - květen 2020

Měsíc květen vnímáme všichni odpradávna jako máj, lásky čas. Po dlouhé zimě se příroda opět probouzí, všechno kolem nás se zelená i kvete a život se nám zdá tak nějak snadnější. Kéž by tomu tak bylo i tento rok. Jenže...

Květen nám přinesl po třech měsících zrušení nouzového stavu. To byly dobré zprávy. Na druhou stranu jsme všichni čekali, že se život vrátí do normálních kolejí, ale tak tomu úplně nebylo. Nejistoty je kolem nás mnoho. Všichni ji více či méně cítíme a ovlivňuje nám jak osobní, tak pracovní život. Přejeme si, aby té nejistoty kolem nás bylo méně a méně a tuto „divnou“ dobu jsme mohli využít proto, abychom změnili věci k lepšímu. To bude ale vyžadovat čas. Dnes je zřejmé, že naši pomoc bude v příštích měsících potřebovat ještě více lidí. Proto bychom letošní květen nazvali měsícem naděje.

A co se u nás v květnu dělo? Dozvíte se ve Zpravodaji. Hezké čtení. 

Zpravodaj Women for Women - duben 2020

Duben, ještě tam budem. Ani bychom si nepředstavili, že toto pořekadlo bude tak výstižné pro nás všechny. Naplnilo se v době koronavirové téměř naplno. I když převážná většina z nás byla doma s dětmi, pracovala na home office a snažila se minimálně vycházet, nepřestali jsme se snažit být pozitivní a pomáhat druhým. A jak se nám to dařilo? Projděte si naše dubnové vydání. Hezké čtení.

Zpravodaj Women for Women - březen 2020

Březen nám všem přinesl neuvěřitelné změny do života soukromého i pracovního. Každého z nás zasáhla opatření související s epidemií koronaviru. Spoustu z nás pracuje z domova, stará se o děti, snaží se suplovat školu.

Je to velká zkouška nás samotných a také toho, jak svůj přístup k celé situaci promítáme do svých  rodinných a partnerských vztahů. Proto se v těchto dnech může hodit podpora našich terapeutů z projektu Servis vztahů. Rodinné konzultantky komunikují s klienty a jejich dětmi i s dalšími jednotlivci, kterým nabízíme pomoc, radu, popovídání si a prodiskutování potřebných situací souvisejících se současným stavem i s tím spojených obav a potíží.

I v této situaci fungujeme, pomáháme a jsme s vámi.

Co se u nás událo v únoru 2020? Čtěte v našem Zpravodaji (ke stažení .pdf)