Women for Women už téměř 4 roky pomáhá i v Mostě

Už to budou čtyři roky, co jsme otevřeli pobočku Women for Women v Mostě. Za tu dobu jsme pomohli tisícům lidí. Zdarma pro Vás provozujeme sociální a právní poradnu; nabízíme i další pomoc podle potřeb našich klientů.

I v Mostě se realizují naše celostátní projekty jako např. Obědy pro děti nebo Bydlení pro děti – Kauce. My z Women for Women ale věříme, že aby byla pomoc účinná, musí být zaměřena co nejpřesněji – na konkrétní problémy konkrétních dětí, popřípadě konkrétní oblast. Proto jsme v rámci projektu Servis rodiny navázali spolupráci s Okresním soudem v Mostě. Podle nás je totiž v případě rozvodu/rozchodu rodičů pro děti nejlepší, pokud se rodiče sami dohodnou, jak budou o děti pečovat. Soud jim pak může dohodu jen potvrdit, místo aby rodičům něco přikazoval. Mostečtí soudci tudíž rodiče, kteří za nimi přijdou, sami odkazují na naši mosteckou pobočku, kde rodičům můžeme pomoci jejich situaci vyřešit co nejlépe a připravit dohodu, která prospěje jak jim, tak jejich dětem.

Rozvod/rozchod rodičů je bolestivou zkušeností pro všechny zúčastněné. To největší trauma si z něj často odnášejí děti. Chcete, aby vztah, který nevyšel, nezpůsoboval již více trápení ani rodičům, ani dětem? My také. Rodičům, kteří se na nás obrátí, vysvětlíme, jaké mají možnosti, pokud chtějí, aby jejich vztah fungoval, nebo alespoň neubližoval jejich dětem. Nabízíme rodičům služby našich mediátorů – díky nim dokážou najít společnou řeč. Můžeme také zprostředkovat psychoterapeutickou pomoc pro jednotlivce i pro páry. Někdy je právě tato pomoc nezbytná, aby se rodiče dokázali dohodnout na péči o děti, ať už jako pár, nebo každý zvlášť ve vzájemné spolupráci. Dětem pak terapeut může pomoci vyrovnat se s krizí vztahu rodičů.

Pomáháme komplexně. Dětské problémy nemusí nutně souviset jen se situací v rodině. Umíme pomoci s problémy ve škole, nízkým sebevědomím, zajistíme dětem i pomoc s rozvojem jazykových dovedností, mají-li problémy s řečí – dítě, které se nebojí mluvit, se má rádo a umí se ozvat. Řešíte jiný problém, se kterým si nevíte rady? Nebojte se nás kontaktovat – pomůžeme Vám najít řešení. Pomozte svým dětem i sobě. Nenecháme Vás v tom samotné.

Komentáře