Forbes: manželé Tykačovi pomohou ohroženým dětem s online výukou

Distanční výuka je náročná pro všechny. Pro pedagogy, pro rodiče, a především pro děti. A co teprve pro ty, které nemají doma dostatečné zázemí, natožpak potřebné technické vybavení pro každodenní videohovory a online vyučování se zbytkem třídy? Tématu se věnuje magazín Forbes Woman.

forbes.cz – manželé Tykačovi pomohou ohroženým dětem s online výukou

V uplynulých týdnech se do podpory sbírek pro v tomto směru znevýhodněné děti zapojilo několik známých osobností i firem. Cíl? Notebook a připojení pro všechny. Teď s novou iniciativou přichází naše obecně prospěšná společnost Women for Women.

Tykačovi po průzkumu v základních školách reagují na aktuální potřeby dětí školou povinných: společně založili nový projekt s názvem „IT pro děti“, který má ve spolupráci se základními školami zajistit dětem ze sociálně slabých rodin IT techniku pro distanční výuku.

Jedná se tedy především o notebooky, nezbytný software a také internetové připojení přes mobilní síť prostřednictvím 4G LTE mobilního bezdrátového hotspotu.

V současné době připravuje Women for Women k předání prvních 100 notebooků, které ve spolupráci s partnery, kterými jsou O2 Česká republika, banka ING Česká republika a společnost SkyLab, vybavili potřebným softwarem a vysokorychlostním internetovým připojením na celý školní rok.

„Naším pravidlem je cílená, individuální a systémová práce. Víme, že je to funkční a nejefektivnější řešení. Zaměřili jsme se jak na poskytování nakonfigurovaných notebooků, tak na zajištění konektivity i technické pomoci dětem – a zároveň motivaci rodičů, aby své dítě nebo děti v distanční výuce podpořili,“ popisuje Ivana Tykač a vítá každou podobnou aktivitu, která dětem ve složité sociální situaci pomůže ke vzdělání.

Celý článek autorky Ireny Cápové najdete zde na webu Forbes.cz. Děkujeme za podporu a publicitu!

IT pro děti
Komentáře