Bydlení, poradenství, právní služby a terapie: Roční podpůrný program pomáhá postavit se na vlastní nohy

Hlavním cílem projektu W4W: Bydlení pro děti – Kauce je pomáhat samoživitelkám a samoživitelům a jejich dětem se zajištěním důstojného domova ať už příspěvkem na kauci na nájem nebo přímo pronájmem dotovaného bytu.

V rámci této pomoci poskytujeme rodinám i roční podpůrný program zahrnující kromě podpory v bydlení i psychoterapii, sociální a právní poradenství a další rozvojové aktivity.

A jak roční program hodnotí klientky, které jej absolvovaly? Program má významný pozitivní dopad na jejich životy. Klientky vyzdvihují zejména význam právních služeb a psychoterapie, které je podpořily v důležitých životních krocích. Tato kombinace pomohla klientkám stát se silnějšími a schopnými postavit se životním výzvám.

Důležitým prvkem programu je podporované bydlení. Klientky zmiňují, že to jim umožnilo adaptovat se na novou situaci rychleji a cítit se v bezpečí. Též vyzdvihují právní pomoc a jistotu, že nejsou ve svém snažení samy. Tato opora jim pomohla projít někdy náročnými opatrovnickými řízeními.

Celkově je pro nás zpětná vazba motivací a důkazem, že program má významný přínos v náročných životních situacích. 

„Nikdo vám nebude stát za zády do konce života a pořád pomáhat a říkat co máte dělat. Program byl určitě v mém životě jeden z nejdůležitějších milníků. WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. mi poskytla velký odrazový můstek, ale ostatní už je teď na mně.”

„Povedlo se mi více osamostatnit, spoléhat se na sebe. Být silnější, nebát se říct ne. Jsem na sebe pyšná.”

„Bez tohoto programu bych si asi nevěděla sama rady. Celkově nám to usnadnilo a urychlilo cestu zpět k normálnosti. Být schopná postarat se o děti v soukromí startovacího bydlení nám umožnilo rychleji se adaptovat na novou situaci a cítit se v bezpečí.”

Dostali jste se do obtížné životní situace, kterou vidíte jako neřešitelnou? Přečtěte si více o projektu W4W: Bydlení pro děti – Kauce.

Komentáře