Již 10 let pomáháme dětem a jejich rodičům

Již 10 let pomáháme dětem a jejich rodičům

MÉDIA

Ve WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. jsme se rozhodli zapojit do výzvy Giving Tuesday 2023. Akce se uskuteční…
Celý článek
Náš projekt Obědy pro děti slaví 10 let fungování. Z aktivity pomáhající 370 dětem s rozpočtem necelých…
Celý článek

Další články najdete zde

JIŽ 10 LET JSME S VÁMI

Ivana Tykač už dlouho uvažovala o způsobu poskytování pomoci ženám s dětmi, kterým hrozila ztráta bydlení. V roce 2012 našla řešení – rozptýlené bydlení s psychosociální pomocí. Činnosti W4W tedy nestálo nic v cestě – o necelé 2 měsíce později již bylo našimi klientkami 10 žen a jejich dětí.
Po odvysílání reportáže o hladovějících dětech v pořadu 168 hodin České televize jsme věděli, že W4W musí tento problém (vy)řešit. A tak 12. 9. 2013 vznikl projekt W4W: Obědy pro děti – spontánně, naivně a rychle. 1. 10. už díky projektu obědvaly první děti.
Nechali jsme z našich zkušeností a poznatků zpracovat výzkum, mapující reálnou situaci samoživitelů. Výsledky jsme předali MPSV – to se v reakci rozhodlo zaštítit projekt W4W: Obědy pro děti. O rok později se přidaly i další subjekty, včetně MŠMT.
Navázali jsme kontakt s irskou organizací ONE FAMILY, která se práci se samoživiteli věnuje již přes 40 let. Ta byla z naší práce nadšena a poskytla nám své know-how, abychom mohli pomáhat ještě lépe. Ze spolupráce vzešel náš vzdělávací program The Bridge (Most přes minulost).
Započali jsme tradici u příležitosti oslav Mezinárodního dne rodiny. Naším hlavním posláním je pomoc dětem a děti potřebují milující rodinu, ať už je její skladba jakákoli. První ročník navštívilo 1500 lidí a o tři roky později už to bylo takřka 11 tis. lidí.
W4W se jako jediná organizace v ČR stala členem COFACE Families Europe – mezinárodní organizace, která přispívá k vytváření vhodnější rodinné politiky v EU a angažuje se i za jejími hranicemi.
Projekt W4W: Obědy pro děti si sama našla legendární kapela Metallica, která dva roky po sobě věnovala celkem 3 mil. Kč z prodeje vstupenek na své pražské koncerty na podporu projektu. Projekt W4W: Obědy pro děti si získal pozornost a podporu dvou světových tenistů. Podpořili jej nejen finančně, ale také si udělali čas na konkrétní děti, přijeli je navštívit do školy a zprostředkovali jim tak zážitek, na který budou děti ještě dlouho vzpomínat. Kampaň projektu ADOPTUJ MARII (dnes W4W: Bydlení pro děti – Kauce), upozornila na fenomén a problémy samoživitelství. Cílem projektu bylo zajistit, aby samoživitelé s dětmi nemuseli z ekonomických důvodů žít v azylových domech, nebo dokonce odděleně.
Společně s Okresním soudem v Mostě realizujeme projekt W4W: Servis rodiny. Jeho cílem je podpořit rozcházející se rodiče v péči o jejich děti tak aby děti byly rozchodem rodičů co nejméně zasaženy. Matka a otec už partnery nebudou, rodiči ale zůstávají napořád.
Nad rámec obvyklé činnosti W4W jsme zaváželi občerstvení pracovníkům v Ústřední vojenské nemocnici a Fakultní nemocnici Bulovka. Ve spolupráci s EMPIRENT, a.s., jsme pomohli zajistit ubytování pro zdravotní sestry z Thomayerovy nemocnice kvůli karanténě personálu. a angažuje se i za jejími hranicemi. Zajistili jsme pro děti ze sociálně slabých rodin potřebné IT vybavení, aby nebyly vyloučeny z distanční výuky i kolektivu. Přidali se k nám i silní partneři SKYLAB spol. s r.o., ING Bank N.V., O2 Czech Republic a.s., Nadace O2 a ŠKODA AUTO a.s.
Ve spolupráci s MŠMT jsme nalezli řešení, díky němuž si děti mohly i nadále vyzvedávat obědy ze školních jídelen, i když byly školy zavřené. V rámci prevence nákazy covid-19 sice chyběl sociální kontakt, děti ale ani v době distanční výuky nemusely hladovět.
25. 2. ruská vojska zahájila invazi na Ukrajinu. Začala válka. Věděli jsme, že musíme jednat. První matky s dětmi jsme ubytovali již 28. 2. Přicházely další. Díky velké podpoře skupiny Seven Energy se nám v krátké době podařilo pomoci mnoha lidem. A pokračujeme dál! Vaše W4W.