Vztahové dobrodružství, díl 1.: Seznámení

Vztah je cesta. Přesněji ten druh cesty, která je zároveň i cílem. Cesta, po které se vydáváme s nadějí, že nám na ní bude s tím, s kým putujeme, hezky. Některým se podaří spolu dojít až na konec, jiní se v průběhu cesty rozdělí či se přidají k jinému poutníkovi. Co ale mají všechny tyto cesty společné? Někde začínají.

Každý vztah má svůj začátek a svůj konec. Toto je neúprosná realita. A aby začal vztah partnerský, musí oba (ještě ne) partneři chtít. Aby ale lidé mohli uvažovat o tom, zda s někým partnerský vztah vůbec navážou, musí se spolu napřed seznámit. Existují samozřejmě i lidé, vybavení seznamovacím talentem, který jim dovoluje bez obtíží nejen oslovit cizího člověka na ulici, ale ještě zapůsobit tak dobrým prvním dojmem, že spolu nakonec jdou ještě týž den odpoledne na kávu. Ovšem ruku na srdce – zas tolik jich není. K tradičním způsobům seznamování tak stále patří více či méně náhodné setkávání na místech k setkávání určených, jako je škola, pracoviště nebo třeba společenská událost.

Zejména poslední dva roky akcentovaly význam online seznamování. Máme díky tomu možnost potkat partnery, se kterými bychom ve skutečném životě jen těžko přišli do kontaktu. Algoritmy seznamovacích aplikací také umožňují oslabit prvek náhody tím, že nám nabízejí partnery dle zadaných kritérií.

Jak tedy k seznamování přistupovat? Dá se tréninkem zvýšit úspěšnost? A co se můžeme přiučit od Francouzů? Více se dozvíte v prvním díle seriálu Vztahové dobrodružství.

Vztahové dobrodružství, díl 1.: Seznámení

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Komentáře