Více školních obědů a důstojné bydlení pro děti. WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. se připojila ke Giving Tuesday

Je to den, kdy se stovky milionů lidí po celém světě spojí, aby konaly dobré skutky. V České republice mají lidé díky Giving Tuesday možnost podpořit desítky nejrůznějších projektů. Přispět mohou i na dva projekty WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. (W4W), zaměřené na pomoc dětem a jejich rodičům, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

Světový den štědrosti a dobrých skutků se v České republice slaví už osm let a letos připadá na 29. listopadu. W4W se k němu připojila se dvěma projekty: W4W: Obědy pro děti a W4S: Bydlení pro děti – Kauce.

W4W: Obědy pro děti umožňuje sociálně znevýhodněným dětem chodit na školní obědy tím, že je finančně podporuje a platím jim školní obědy díky finančním darům ze soukromých i veřejných zdrojů. Cílem projektu je tak pomoci dětem, jejichž rodiče si nemohou placení školních obědů dovolit. Projekt je realizován s podporou MŠMT.

W4W: Bydlení pro děti – Kauce přispívá samoživitelům a jejich dětem na kauci bytu až do výše 25 000 Kč, a pomáhá jim tak zajistit důstojné bydlení. Kauce totiž může dosáhnout až trojnásobku měsíčního nájemného, a mnoho samoživitelů na ni proto nemá prostředky.

Podrobné informace a způsoby, jakými přispět, najdete na webu Giving Tuesday ZDE.

Komentáře