V Obědech pro děti je ke konci září zapojeno už 8.400 dětí

Čísla v Obědech pro děti rostou tak raketově, že máme každý týden o skoro 1000 dětí víc. Školní rok 2020/21 nám teprve začal, a nám už obědvá takřka 8.400 dětí. 

Celkem už máme alokovaných bezmála 45.000.000 Kč, což je už teď rekordní číslo vztažené ke školnímu roku. A my především kvůli dětem doufáme, že nedojde opět k uzavření základních škol a že tuto situaci společně zvládneme. Není to jen o tom, že je pak složité pro rodiče zajistit hlídání dětí a distanční výuka je především pro ně velkou zátěží, že děti potřebují mít sociální kontakty, podporu ve vzdělávání, neboť k samostudiu dozrávají a přicházejí až někdy na střední škole, ale také o tom, že pokud se zavřou školy, přijdou děti o možnost teplého oběda. Tento smutný fakt nám ukázal již konec května, kdy se děti vracely po třech měsících do školy a mnoho z nich se těšilo do školy na teplé jídlo… V době pandemie a doby, kdy spousta lidí přišla o práci či velkou část příjmu, bude pro rodiny velmi náročné zajistit dětem celodenní stravu sedm dní v týdnu, natož kvalitní a vyváženou. Děkujeme všem pedagogům za jejich podporu. 

Nejen o tom jsme v září jednali i na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Velmi si vážíme podpory a také toho, že věc vidíme stejnýma očima. Tato pomoc dětem dává velký smysl.

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Vaše Obědy pro děti a Women for Women

Komentáře