Projekt První krok: Představujeme Moniku, jednu z našich mentorek

Téměř před měsícem jsme spustili náš nejnovější projekt První krok, ve kterém pomáháme lidem ve složité životní situaci prostřednictvím anonymní online poradny. 

V projektu aktuálně pomáhá šest mentorek, za kterými stojí odborní garanti projektu a které prochází pravidelným školením. 

Co mentorky spojuje? Především zkušenost, kterou si v životě prošly. Často za sebou mají nelehká životní období a umí se proto vcítit do situace klientů a klientek, kteří potřebují pomoc. Zažily domácí násilí, finanční nouzi nebo náročnou výchovu dětí. Naslouchají, podporují, nehodnotí. 

Jednou z mentorek je i 37letá Monika. Už jako dítě se setkala s násilím otce na matce. „Traumata z dětství, jako je nedostatek lásky a opory, nám velmi naruší vnímání vztahů v dospělosti. Myslíte si, že odejdete z domu a vše skončí. To jsem se ale spletla. Našla jsem si partnera, ve kterém se postupem času začaly objevovat ty stejné sklony,” říká Monika.  

S vlastní dcerou musela po 12 letech utéct do azylového domu. Začala však sama na sobě pracovat, aby se zbavila strachu a pocitu viny a už si takové zacházení ve vztahu nenechala líbit. Podle ní je důležité zpracovat si svá traumata z dětství. A hlavně – nepřestávat věřit.

Monika se v poradně věnuje mentoringu v oblastech týkajících se sebevědomí, péče o děti nebo domácího násilí.

Máte pocit, že jste ustrnuli v jednom bodě, ze kterého není cesta? Nacházíte se ve složité životní situaci a nevidíte řešení? Obraťte se na poradnu projektu První krok.

Do projektu stále hledáme mentory a mentorky. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na 
info@prvni-krok.cz

Komentáře