Příběh klientky projektu W4W: Bydlení pro děti: Kamarádka byla pod totální kontrolou partnera

Moje nejlepší kamarádka se začala měnit k nepoznání. Přestala se s námi vídat, stranila se okolí, z hvězdy večírků se stala samotářka. Až po delším rozhovoru s ní jsem zjistila, že je to tím, co doma zažívala. Její partner totiž začal totálně řídit celou rodinu – organizoval jí volný čas i čas s dětmi, zakazoval jí stýkat se s přáteli, kontroloval ji v práci i na cestě z ní, přikazoval jí, jak se má oblékat, co má nakupovat a jak doma uklízet.

Situace se již nedala vydržet, chtěla ze vztahu odejít, ale nebylo to tak jednoduché. Děti byly malinké, takže měla pouze částečný úvazek. Nedařilo se najít bydlení, navíc eskalovaly konflikty s otcem dětí.
Nevěděla jsem, jak jí pomoci, i já jsem pociťovala zoufalství. Je to nejlepší kamarádka… Shodou okolností jsem znala z doslechu projekt W4W: Bydlení pro děti. Právě díky této pomoci je dnes v bezpečí, spokojenější a začíná se s námi opět vídat. Ve WOMEN FOR WOMEN chodí na terapii, pomáhá jí právnička, získala prostředky na kauci na nájem a může s dětmi bydlet v důstojných podmínkách.

Připomíná vám to příběh i vaší kamarádky? Pokud ano, kontaktujte doporučte jí obrátit se na nás: info@bydleniprodeti.cz.

Projekt W4W: Bydlení pro děti se zaměřuje na pomoc samoživitelům a samoživitelkám s dětmi, kteří se nachází ve složité situaci, chtějí ji aktivně řešit a žít kvalitní a spokojený život. Projekt nabízí především komplexní roční program zahrnující úhradu kauce na nájem nebo podporované bydlení, sociální a právní poradenství, psychoterapii a vzdělávací programy.

Více informací o projektu W4W: Bydlení pro děti

Komentáře