„Kauce na bydlení“ přichází do reality jako pomoc, říká Hana Záhorcová.

Obdrželi jsme krásné a srdečné video s poděkováním od naší klientky paní Hany Záhorcové. Kaucí na bydlení (a v dalších projektech na podporu samoživitelů) jsme pomohli již desítkám a desítkám rodičů s dětmi. A každé takové poděkování nás utvrzuje v tom, že to asi děláme dobře.

Podívejte se na video (2,5 minuty) , nebo si přečtěte náš přepis. Děkujeme, že nás sledujete, děkujeme, že pomáháte s námi!

https://youtu.be/qhQLC7wfh3w

“Dobrý den, jmenuji se Hana Záhorcová a jsem vděčná nadaci Adoptuj Marii* za finanční pomoc kterou jsme dostali. Ocitla jsem se v náročné situaci a musela jsem opustit svůj byt. Potom mi kamarád nabídl přechodné bydlení – prostředí, které bylo sdílené, tak jsem to přijala. Byla jsem za to ráda. Od sociální pracovnice jsem se dozvěděla o téhle možnosti (pozn: Kauce na bydlení), kterou nadace nabízí matkám samoživitelkám, a obrátila jsem se na ně se svým příběhem. Když se potom naskytla možnost přestěhovat za Prahu do krásného místa u Říčan, tak jsem nadaci požádala. A vím, že když bych tuto pomoc neměla, tak tento krok nezvládnu: nemohla bych si dovolit se přestěhovat, nemohla bych si dovolit zaplatit tu kauci, a tak vděčím nadaci za svůj nový domov. Nový domov pro mě a pro dceru, s kterou žiju sama, je jí 12 let, její tatínek zemřel, když jsem jí čekala. Ten příběh byl pro nás hodně náročný, ale zdá se že se karta v mém životě obrací a najednou přichází pomoc. Z úřadů, od sociálních pracovnic, t různých institucí, a i já jsem si dovolila tuto pomoc přijmout, protože ráda zase pomáhám lidem dál dělám masáže. Tady je moje dcera, které jsem ti mohla dát bezpečné zázemí, a vím, že když odcházím do práce, tak je tady na tom místě doma a je jí dobře. A jsem za to moc ráda. Taky tam máme ještě našeho psa …  Ještě jednou moc děkuji děkuji za tu za pomoc. A zároveň tím vyzývám ostatní, kteří mohou pomoci. Protože tyto kroky mají velký smysl, a skutečně pomáhá, přichází to do reality jako pomoc. Děkuji!” Hana Záhorcová.

*Dovolte dvě krátká vysvětlení: program Adoptuj Marii se nyní jmenuje Kauce na bydlení. Paní Hana také mluví o „nadaci Adoptuj Marii“ , i když reálně jde o projekt obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. Přepis jsme ale ponechali v autentickém původním znění. Děkujeme!

Naše dva programy pomoci v rámci projektu Bydlím, tedy jsem jsou Kauce na bydleníPrvní krok. Více se dozvíte u nás na webu.

Proč takto pomáháme? 

Problém bydlení je pro spoustu lidí stále aktuálnější. Mnoho samoživitelů nemá dostatek finančních prostředků na zaplacení kauce za byt, což jim brání v získání dostupného bydlení. Občas dokonce dochází k naprosto paradoxní situaci, kdy se z důvodu absence finanční rezervy nemohou přestěhovat do levnějšího podnájmu, a jsou tak nuceni vydávat za bydlení neúměrné množství prostředků. Tyto peníze jim pak logicky chybí na zajištění dalších životních potřeb. A tato situace je často přivede až do dluhové pasti.

Chcete se zapojit a pomoci? Přispějte na Transparentní účet 888555577/5500 Kauce na bydlení (dříve Adoptuj Marii), pohyby na něm můžete sledovat zde. Všechny vybrané příspěvky jsou na podporu bydlení a úhradu Kaucí na bydlení. Provoz společnosti je hrazen odděleně z jiných zdrojů.

Komentáře