DEN RODINY WOMEN FOR WOMEN - od roku 2016

Naším hlavním posláním je podpora rodin – ať už jsou dvoučlenné či vícečlenné.Rodina je zázemí, přístav, kam se můžeme vždy bezpečně vrátit, a také velmi křehký a cenný dar, který jistě není žádnou samozřejmostí a je třeba o něj pečovat a pracovatna něm. Říká se, že rodina je jako strom. Strom, ze kterého vyrůstá spousta rozmanitých větví, ale má jen jedny kořeny. Na kořenech záleží, jak je strom silný a zdravý. Větve si zas samostatně rostou, vzpínají se do všech stran, každá je jiná, ale všechny musí spolupracovat. Není jednoduché udržet strom zdravý a silný, stejně jako není jednoduché vytvořit a udržet šťastnou, spokojenou a zdravou rodinu. Rodina je silné pouto, soubor bezpodmínečné lásky, továrna k budování důvěry, kotviště tradic, naleziště pevných vztahů, pomocné ruky a záchranné sítě.

  • 5. ročník
  • 8.000 návštěvníků v r. 2019
  • Vstup vždy zdarma

A proto jsme v roce 2016 u příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který byl Organizací spojených národů ustanoven právě na 15. května, pořádali I. ročník akce DEN RODINY WOMEN FOR WOMEN, kterým jsme započali tradici.
I. ročník Dne rodiny se konal 15. 5. 2016 v Grébovce, a ač nám počasí moc nepřálo, navštívilo jej 1500 lidí, kteří s námi prožili poklidné odpoledne plné zábavy, hudby, sportovních aktivit, kreativních dílen, čtení a dobrého občerstvení. Na hlavní scéně vystoupili např. Maxim Turbolenc, Dáda Patrasová, Pepa Vágner s rodinou, který současně celé odpoledne moderoval, Janek Ledecký a další. Akce měla takový úspěch, že jsme se pro další ročníky rozhodli akci rozšířit, a to jak plošně, tak časově.

II. ročník se konal 13. 5. 2017, také v Grébovce, počasí již bylo mnohem lepší a také se povedlo překročit návštěvnost 6500 lidí. To už je poměrné velké číslo a my jsme nejen hrdí, ale hlavně rádi, že do parku přišlo tolik lidí a rodin strávit příjemnou rodinnou sobotu. Na pódiu se střídali zpěváci, herci, kouzelník a nechyběla jména z muzikálů, z televize i filmu. Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Michaela Nosková, David Gránský, Bořek Slezáček, Miroslav Hrabě, Petr Ryšavý, Richard Pekárek, Petr Kutheil, Ivana Korolová, Elis Ochmanová, Michaela Sejnová, sbor Coro Piccolo Praha a na závěr Olga Lounová. Všechny přišla podpořit, pozdravit a zacvičit si Hanka Kynychová a své kouzelnické umění převedl mladý, sympatický mág Jakub Koutský. A moderátor, kterým byl jako u I. ročníku zpěvák a muzikálový herec Josef Vágner to už na začátku pojal jako obrovský celodenní mejdan pod širým nebem a k tomu taky všechny vyzval.

Dnešní doba není pro rodiče zrovna jednoduchá a ne každý rodič může dětem dopřát veškerou zábavu, která se nabízí, protože většina té zábavy je o penězích. U nás NE! Vstup je pro všechny zdarma, a to vč. vystoupení, atrakcí, sportovních aktivit, kreativních dílen, malování na obličej apod.