Vzdělání dá dětem větší svobodu

Motivace a chuť dětí a podpora jejich rodičů i školy je pro vzdělávání nejdůležitější. V projektu IT pro děti předáváme s notebooky rodičům i dětem osobní dopisy, kterými se snažíme sdělit, jak moc je vzdělání důležité a jak moc ovlivňuje životy nás všech. Přejeme dětem mnoho úspěchů, chuti, energie i radosti. 

Dopis dětem od IT pro děti

Milé děti, jsme rádi, že jsme Vám, společně s našimi partnery, mohli pomoci vytvořit podmínky v době distančního vzdělávání tak, abyste nebyly ze systému vzdělávání vyloučeny a zůstaly i nadále v aktivním kontaktu se svými spolužáky. Jako rodiče dobře víme, jak je to pro děti i nás rodiče následně náročné a složité, když se látka musí dohánět. Kolik stresu a nepříjemných pocitů to může přinášet.

  • Budeme moc rádi, když tento dar nyní maximálně využijete ke svému distančnímu vzdělávání a následně obecně pro vaše vzdělávání. Víme, že škola možná není pro Vás tou nejoblíbenější činností a raději se věnujete jiným činnostem, nebyli jsme na tom jinak. Ale bez ohledu na to, jak moc jsme i my neměli rádi vstávání do školy nebo učení na písemky a zkoušení, všichni dnes dobře víme, že vzdělání je velmi důležité. Vzhledem k tomu, že škola je povinná a vzdělání zásadní pro naše životy, je lepší si vše nastavit dle svého tak, aby nás to bavilo a našli jsme si v tom zábavu a pozitivum. Nemusí se nám to líbit, ale pravda je, že vzdělání ovlivňuje náš celý život a v mnoha případech nám definuje základ toho, jaký náš život bude.
  • Ať už jsme právníci, ekonomové, bankéři nebo zedníci, truhláři či prodavačky, bez vzdělání se v profesním či dokonce praktickém životě moc neobejdeme. Vzdělaný člověk dokáže lépe rozpoznat příležitosti, které mu život poskytuje. Lépe dokáže identifikovat nebezpečí špatného rozhodnutí a má větší šanci eliminovat riziko špatných kroků, které pak vedou k velmi závažným chybám a následným problémům. Mít informace je důležité pro nás všechny. Ať se jedná o jakoukoli životní či profesní situaci, s informacemi se prostě chováme jinak než v případě, kdy informace nemáme. Tak už to je. Stručně řečeno, kromě profesního úspěchu a finanční prosperity existuje celá řada dalších důvodů, proč je vzdělání v dnešním světě téměř nutností.
  • Svět je již jiný než za dob našeho dětství. Vy dnes, více než my v minulosti, potřebujete udržet krok a tempo se světem. Jste pod velkým tlakem. Potřebujete si, více než my, získat respekt, abyste se cítily v životě respektovány a nezažívaly posměch. Vzdělání Vám pomůže pochopit svět kolem nás. Pomůže Vám nalézt odpovědi na mnohé otázky a získat tolik potřebné sebevědomí, nadhled i stabilitu. Vzdělání Vám může pomoci získat nezávislost, ochránit Vás a dopomoci ke šťastnějšímu životu, který si sami zvolíte. Vzdělání Vám dá větší svobodu. 

„Milé děti, přejeme Vám mnoho štěstí, chuti, sil a odhodlání. Život můžete mít ve svých rukách a udělat si ho takový, jaký byste si přály. Pomohou Vám k tomu sny, píle, slušnost a odpovědnost. Přejeme Vám hodně štěstí a úspěchů.“

Vaše IT pro děti
Dopis dětem od IT pro děti při předání noteboooku
Komentáře