„Stala jsem se hlasem těch dětí, které nikdo neslyší.“ Simona Krainová

"Můj manžel Karel mi ukázal spot projektu, řešil pracovní věci a chtěl slyšet můj názor. Musím se přiznat, že mě to okamžitě přimělo k breku, dokonce jsem nemohla pár nocí spát. Bylo to velmi emotivní, jako máma dvou dětí tyhle věci vnímám jinak. Mnohem osobněji. A tak jsem začala pátrat, nejdřív jak to chodí ve škole jednoho ze synů, ptala jsem se i ředitele,  jestli mají děti, které nechodí na obědy a jestli mohu přispět nějak adresně. Přiznám se, že situaci, kde dítě je vyloučeno ze společnosti a sedí a čeká před jídelnou než kamarádi dojedí, jsem si vůbec neuměla představit. Tak to celé vzniklo.

Zaujalo mě, jak dobře propracovaný je projekt Obědy pro děti. Stačí když ředitel vyplní žádost. Kolikrát lidé z Obědů sami komunikuji s rodiči a řeší velmi citlivé situace, třeba jak sdělit dítěti, že se ocitli v takové situaci a jak se zachovat. Baví mě nasazení pracovníků projektu. Stále si myslím, že absence školních obědů je pro dítě spíše otázkou sociální nezařazenosti než nutriční deficit.

Udělám maximum, aby se o možnosti přihlásit se do Obědů pro děti dozvědělo co nejvíce potřebných, a že ostatní lidé mi s tím pomůžou."

Simona Krainová podporuje Women for Women

Je smutné, že každé desáté dítě nemůže chodit se spolužáky na školní obědy.

Simona Krainová, ambasadorka WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. a patronka projektu Obědy pro děti

Simona Krainová, ambasadorka WOMEN FOR WOMEN a projektu Obědy pro děti

Simona Krainová podporuje Women for Women