PROJEKT SERVIS RODINY V MOSTĚ

5.11.2019

Obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN spustila ve spolupráci s Okresním soudem v Mostě nový projekt - Servis rodiny.

Projekt Servis rodiny, s podtitulem "Projekt pro kompetentní rodiče", vznikl letos na naší mostecké pobočce. Ta vzápětí po založení navázala s Okresním soudem v Mostě bližší spolupráci v rámci společného snažení v oblasti péče o vztahy, rodinu a dítě. Mostecký soud je znám svým inovativním přístupem v řešení rozvodů, zejména pokud se rozvádí manželství a rodiny s dětmi.  

Společným cílem W4W a Okresního soudu v Mostě je, aby rozcházející se rodiče nevedli soudní pře o vlastní děti. Aby o budoucnosti jejich dětí rozhodovali sami (rodiče) a nenechávali o ní rozhodovat soudce. A především to, aby se tato pro všechny složitá situace co nejméně dotkla dětí. Nezapomínejme totiž na ně – především pro ně je těžké, když se jejich rodina mění, a právě ony potřebují situaci rozumět, vědět, co je čeká, a cítit lásku obou rodičů. Protože i když se vztah rodičů rozpadá a oni přestanou býti partnery, rodiči budou již navždy. Není důvod, aby dítě rozvodem či rozchodem rodičů ztratilo jednoho z nich. To je základní předpoklad a nejtěžší úkol.

Vztahy jsou složité, stejně tak jako rodičovství. Všichni se stále učíme. Bohužel, občas se vztah rodičů dostane do takové krize, že jeden z rodičů (popř. oba) podá návrh na soud týkající se života jejich dětí.