Jarní novinky z Women for Women Most

Co je u nás nového, co se v naší v naší mostecké pobočce Women for Women událo v březnu a v dubnu?

Přehled najdete ve Zpravodaji celé naší Women for Women, ze kterého zde jsme pro vás vybrali zprávy našeho regionu.

Co nového ve Women for Women Most

V Mostě jsme se zaměřili na to, abychom informovali o našich službách základní školy. Především o možnosti dětské terapie pro veřejnost, protože nesmíme zapomínat, že tato doba je nelehká i pro děti, a také o logopedii pro děti. 

V Mostě máme aktuálně 10 klientek. Klientkám vedle naší společné práce nad jejich tématy zprostředkováváme zajímavé webináře, které by jim či jejich dětem mohly pomoci v této nelehké době. Tento měsíc jsme našim klientkám zprostředkovali webináře, jejichž cílem bylo poskytnou tipy/rady:

  • Aby vztahy vydržely, bylo méně hádek a konfliktů.
  • Aby rodičovství byla pohoda a děti pomáhaly.
  • Aby každý dokázal vydělat dostatek peněz a nemusel tolik šetřit.
  • Aby studenti rádi studovali a opravdu se něco naučili.
  • Aby lidé měli motivaci v životě a ráno vylezli z postele bez přemáhání.
  • Aby všichni měli klid a stabilitu v životě.
  • Aby lidé měli dost času na svoji rodinu a koníčky.

Pomohli jsme

Společně s nadací Konto našeho srdce (HC Verva Litvínov) jsme předali naší klientce relaxační vak pro její hendikepovanou dceru. Jsme rádi, že jsme právě tuto maminku mohli doporučit, a to mj. kvůli nelehkému rozvodu a nepřetržité péči o její 15letou dceru s nelehkou diagnózou. Maminka i dcera měly velkou radost. Nadační video z předání pomoci naleznete případně zde.

Podnikatelka roku

V neposlední řadě jsme jednali s paní Hellmichovou na téma: Podnikatelka roku. Paní Hellmichová (členka rady města Litvínov, zakladatelka WomenNet, majitelka Klubu Kapka aj.) již poněkolikáté tuto akci organizuje společně s OHK v Mostě a Sev.en Energy. Ač se díky současné situaci akce přesouvá na letní měsíce, je o čem mluvit. Naším společným cílem je podpora žen, a to včetně podpory v jejich úsilí při podnikání. Věříme, že se zapojí i naše klientky (celkem máme v Mostě 3 klientky OSVČ), mohl by to být pro ně velmi pozitivní impuls. 

Služby pro veřejnost – Women for Women Most

V březnu a dubnu jsme poskytli veřejnosti tyto služby. 

  • Terapie dospělý: terapie pro 14 osob
  • Terapie děti: terapie pro 17 dětí
  • Logopedie: 29 dětí

Servis rodiny v Mostě

V rámci Servisu rodiny využilo za březen a duben terapii, 52 rodičů,  21 dětí a proběhly 3 mediace.

Jsme moc rádi, že s mediacemi nám v poslední době velmi efektivně pomáhá Diakonie v Mostě, se kterou spolupracujeme. 

Jsme moc rádi, že nyní se věci vrací již trochu do normálu a budeme se moci opět stýkat s klienty osobně a nabízet osobní služby. Přece jen online terapie není pro každého vhodná – pro někoho je online forma naprosto nepřípustná, někdo nemá pro online terapie soukromí a klid a někdo se zas necítí dostatečně komfortně, aby se mohl svému terapeutovi dostatečně otevřít. Jak již bylo zmíněno, osobní kontakt je v tomto nenahraditelný a určitě minimalizuje možné bariéry mezi klientem a terapeutem. U dětí je pak velkým problémem udržení pozornosti a navázání důvěrného a bezpečného prostředí. Nicméně na druhou stranu je pravda, že online terapie je stále účinná a pohodlná forma v případě, že klient nemůže přijít osobně. Osobní kontakt je vždy lepší, každopádně, pokud jsou naši klienti mimo Prahu, může být online forma smysluplný způsob řešení partnerských problémů. Pokud lidé potřebují pomoc, je především dobře, že pomoc vyhledají a dokáží o svých problémech hovořit s odborníkem. To chce velkou odvahu a člověk potřebuje nalézt vnitřní sílu. 

Přehled najdete také ve Zpravodaji celé naší Women for Women.

Komentáře