DEN RODINY WOMEN FOR WOMEN v Grébovce

DEN RODINY - celodenní festival plný skvělé hudby, sportovních aktivit pro malé i velké, dětských hrátek a kreativních dílen, dobrého jídla, nadšení, radosti, pohody a výborné atmosféry. Již od roku 2016.

Naším hlavním posláním je podpora rodin – ať už jsou dvoučlenné či vícečlenné. Rodina je zázemí, přístav, kam se můžeme vždy bezpečně vrátit, a také velmi křehký a cenný dar, který jistě není žádnou samozřejmostí a je třeba o něj pečovat a pracovatna něm. Říká se, že rodina je jako strom. Strom, ze kterého vyrůstá spousta rozmanitých větví, ale má jen jedny kořeny. Na kořenech záleží, jak je strom silný a zdravý. Větve si zas samostatně rostou, vzpínají se do všech stran, každá je jiná, ale všechny musí spolupracovat. Není jednoduché udržet strom zdravý a silný, stejně jako není jednoduché vytvořit a udržet šťastnou, spokojenou a zdravou rodinu. Rodina je silné pouto, soubor bezpodmínečné lásky, zdroj energie, továrna k budování důvěry, kotviště tradic, naleziště pevných vztahů, pomocné ruky a záchranné sítě.

A proto jsme v roce 2016 u příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který byl Organizací spojených národů ustanoven právě na 15. května, pořádali I. ročník akce DEN RODINY WOMEN FOR WOMEN, kterým jsme započali tradici.
Den rodiny probíhá každý rok v parku Grébovka ve spolupráci s Městkou částí Praha 2 a my tak vytvořili novou tradici. Jedná se o den plný her, sportu, hudby, hraní, dovádění, legrace, pohody a radosti. Vždy je připraven velmi bohatý a pestrý program. Akce probíhá takřka celý den – cca od 10 do 20 hod.

Dnešní doba není pro rodiče zrovna jednoduchá a ne každý rodič může dětem dopřát veškerou zábavu, která se nabízí, protože většina té zábavy je o penězích. U nás NE! Vstup je pro všechny zdarma a to vč. dalších aktivit či kulturních zážitků.

V roce 2020 jsme bohužel museli plánovaný 5. ročník z důvodu pandemie COVID19 a vyhlášení nouzového stavu zrušit.

VSTUP vždy ZDARMA!

  • 2016 - 1.500 lidí
  • 2017 - 6.000 lidí
  • 2018 - 8.000 lidí
  • 2019 - 10.000 lidí

A jaký byl tedy (zatím poslední) čtvrtý ročník DNE RODINY WOMEN FOR WOMEN 2019?

V tento významný den patřila sobota nejen rodinám a také ostatním návštěvníkům, kteří chtěli podpořit myšlenku fungující rodiny, jako pevného zázemí nejen pro děti, tátu, mámu, ale i pro jejich prarodiče.

Bohatým programem provázel zpěvák Josef Vágner. I tentokrát jsme připravili v parku Grébovka hodně lákadel pro děti i dospělé. Děti mohly vyzkoušet svou šikovnost  při stavění lega, pokusech ve vědeckém kroužku, při různých sportovních aktivitách  či například při jízdě na koních a oslících. Na hlavní podium jsme mohli vidět např. hudební skupinu Eddie Stoilow, Pavla Calltu, Annu Julii Slováčkovou, Mínu, Ivanu Jirešovou a další hudební a herecké osobnosti. Mezi nimi byl i idol dívčích srdcí zpěvák Vojta Drahokoupil. „I když jsem z rozvedené rodiny, pořád pro mne její členové znamenají nejvíc. Vím, jak se mi stýskalo, když jsem v 17 letech odešel do Prahy a přestože jsem si už dávno zvykl na samostatný život, čas strávený s rodinou je pro mne velký svátek. Je mým velkým přáním mít jednou ženu a zdravé děti. Klidně bych je chtěl už nyní, ale na to potřebujete být dva a já přítelkyni nemám. Ale až ji jednou najdu a budeme si rozumět, nebudu váhat,“ plánoval Vojta. Herečka Michela Dolinová už má obě dcery dávno dospělé, přesto se stále rády vidí a mají si o čem povídat. „Já jsem ve 13 letech odešla z Frýdku-Místku do Prahy na internát. Myslím si, že to bylo hodně brzo. Rodiče by měli s dětmi prožít pubertu, protože tam se tříbí názory, děti se hledají a právě tady potřebují zázemí. Ale pak šup s nimi do světa. Moje dcera Julie se teď skoro po roce vrátila z Austrálie a i po těch všech smutcích a propadech to byla pro ni úžasná škola života,“ uvedla Michaela Dolinová na Dni rodiny Women for Women a přiznala, že svým dospělým dcerám občas poradí. „I když jsou holky dospělé, nechci, aby opakovaly chyby, které jsem dělala já. Už je nevychovávám, ale spíš jim poradím třeba ohledně etikety nebo mezilidských vztahů. Je mi jasné, že až holky budou mít svoje rodiny, nebudeme se vídat tak často. Ale když mám vedle sebe hodného mužského a také dost práce, dobře se to snáší. Zvlášť, když vím, že stále máme k sobě hodně blízko.“ Spokojená s průběhem akce Den rodiny Women for Women byla i manažerka charitativních projektů manželů Tykačových, paní Jana Skopová. „Tuto velkou akci  si připravujeme  sami. Chceme, aby byla dostupná všem rodinám a proto je vstup, kulturní program i některé další aktivity pro všechny zdarma. Snažíme se, aby si každý  na Dni rodiny našel to, co ho baví nebo zaujme. A hlavně si přejeme, aby si to všichni užili a měli spoustu společných zážitků.“

Počasí nám přálo, všude kolem nás byly šťastné děti a spokojení rodiče, od kterých jsme pozitivní ohlasy přijímali ještě týden po akci, což je naší odměnou.

DEN RODINY 2019 - video

Těšíme se na setkání s vámi na příštím ročníku DNE RODINY WOMEN FOR WOMEN v květnu 2021 v Praze v Grébovce!